T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BARTIN / ULUS - Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu

Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu - Tarihçe

Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu - Tarihçe

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

           Okulumuz 1998 yılında 8 yıllık kesintisiz temel eğitime geçilmesiyle açılmıştır. Bartın ilinde açılan ilk Yatılı İlköğretim Bölge Okuludur. Kurucu müdür Seyfettin CEYLAN’dır. İlk yıl 120 öğrenci, 7 branş ve 1 sınıf öğretmeniyle eğitim öğretime başlamıştır. 720 öğrenci kapasiteli eğitim öğretim binasıyla 271 kapasiteli kız-erkek öğrenci pansiyonuna sahiptir.

            Bartın ilinin ilk YİBO’su olma özelliğini taşıyan okulumuz 12 yıldır eğitim öğretime devam etmektedir. Kumluca’ya ışık saçarak geleceğin eğitim yuvası olmak için parlak adımlarla başarıdan başarıya imza atmaktadır. İşte bu okul, Kumluca Atatürk YİBO eğitimde, kültürde ve sporda başarısını kanıtlayarak hızlı adımlarla ilerliyor.

            Şu an 45 öğrencimiz çeşitli üniversitelerde eğitim görmektedir. Bu yıl ikinci defa Fen Lisesine öğrenci gönderdik. Bu 12 yıllık kısa süreçte 2007 6. sınıf SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonu çıkaran Bartın’da tek devlet okuludur.

            2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz Türkiye genelinde yapılan Toplam Kalite Yönetimi yarışmasında ülke genelinde en kaliteli okul seçilerek 1. olmuştur.

            Okulumuzda 24 derslik, fen laboratuarı, bilgisayar laboratuar, ana sınıfı, Teknoloji ve tasarım atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, rehberlik servisi, satranç sınıfı, kantin, 3 idari bölüm, memur odası ve kapalı spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca 271 kişilik kız ve erkek pansiyonu, 400 kişilik yemek salonu bulunmaktadır.

            Okulumuzda sosyal alanda birçok proje yürütülmektedir. Bunlar Avrupa Birliği COMENIUS okul ortaklığı projesi, Bir fidan bir öğrenci projesi v.b.   Düzenli olarak her yıl çıkardığımız okul dergisiyle çevrede olumlu bir şekilde tanımlanmaktadır.

Yayın: 26.11.2012 - Güncelleme: 27.11.2012 11:42 - Görüntülenme: 1734